Kas Tallinna uut supersihtasutust hakkab juhtima Edgar Savisaar isiklikult?

Kas Tallinna uut supersihtasutust hakkab juhtima Edgar Savisaar isiklikult?

Linnavalitsus nimetas eilsel istungil Ühistupanga Asutamise Sihtasutuse ümber sihtasutuseks Tuleviku Tallinn. Taavi Aasa sõnul peaks uus supersihtasutus hakkama tegelema kõigi Tallinna suuremate projektidega, sealhulgas Tallinna Haigla loomisega.

Keskerakondlikud linnajuhid ikka kohe oskavad ka head ideed sahkerdamismaiguliseks poliitiliseks rahakeerutamiseks muuta. Loomulikult on Tallinna haigla loomine tänuväärt idee, mis, tuletan meelde, oli Tallinna sotsiaaldemokraatide 2013. aasta kohalike omavalitsuste valimiste üks valimislubadusi (peatükk Hooliv Tallinn, punktid 17-18). Linna eelarvestrateegias aga, mis peaks eelarvet pikema aja peale ette kavandama, pole Tallinna Haiglast muidugi sõnagi.

Olgu, mul on heameel, et Edgar Savisaar, kes ei saa korruptsiooniafääri tõttu ise linna juhtida, on Taavi Aasale teinud ülesandeks alustada sotsiaaldemokraatide idee elluviimist, aga nagu Tallinna linnajuhtide puhul ikka, hakatakse hea idee varjus jälle miskisugust sahker-mahkerit tegema.

corrupcioSelle asemel, et moodustada Tallinna Haigla loomiseks läbipaistev erialaspetsialistidest nõukogu ja selge eesmärgiga Sihtasutus Tallinna Haigla, kavatseb linn muuta läbikukkunud ja sadu tuhandeid eurosid linna raha neelanud Ühistupanga Asutamise Sihtasutuse (Äriregister ei ole kandeavaldusi rahuldanud!) sihtasutuseks Tuleviku Tallinn, mis tegeleb nii munitsipaalpanga loomise, Linnahalli renoveerimise kui ka Tallinna Haigla projekteerimisega.

Kui meil on aga sihtasutus, mis tegeleb, nagu Taavi Aas ütles, kõigi linna suuremate projektidega, siis tekib paratamatult küsimus, millega tegeleb linnavalitsus. Või hakkab uue sihtasutuse juhina linna suurte projektide elluviimist  koordineerima linnapea Edgar Savisaar isiklikult? Kui seni on sihtasutusele (Tuleviku Tallinn / Ühistupanga Asutamise Sihtasutus) linna eelarvest eraldatud 5,5 miljonit eurot, siis linnavalitsuse 2016. aasta eelarve projekti järgi saab sihtasutus juurde veel 300 000 eurot.  Peaks justkui piisama linna palgalehelt maha võetud linnapea töötasuks.

Jäta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>