Keskerakonna valimisürituste rahastamist uurib kaitsepolitsei

Keskerakonna valimisürituste rahastamist uurib kaitsepolitsei

Riigiprokuratuuri info kohaselt on kaitsepolitseiamet alustanud kriminaalmenetlust, et selgitada välja, kas kesklinna vanem Alar Nääme on pööranud talle usaldatud võõra vara ebaseaduslikult enda või kolmanda isiku kasuks.

10. veebruaril avaldas Delfi loo sellest, et Tallinna Kesklinna valitsus maksis kinni linnaosavanem Alar Nääme Valgas toimunud valimisürituste arved. Lootsin, et Nääme värske linnaosavanemana tunnistab kiiresti oma eksimust ja allumist partei diktaadile ning kannab raha linnakassasse tagasi. Paraku aga nii ei läinud, algas hoopis vassimine ja oma teguviisile õigustuste leidmine. Väite, et Võru-, Valga- ja Põlvamaal Riigikokku kandideeriva Nääme eestvedamisel toimunud Keskerakonna valimisüritused olid osa Tallinna kesklinna valitsuse ja Valga linnavalitsuse koostööleppest, lükkab Valga linnavalitsus selgesõnaliselt ümber.

Keskerakonna poolt tallinlaste raha süstemaatiline kasutamine parteipropagandaks on ületanud igasugused piirid ja vajab avaliku hukkamõistu kõrval ka õiguskaitseorganite adekvaatset sekkumist. Seetõttu esitasingi Nääme asjas politseile süüteoteate. Selleks, et tulevikus hoida ära avaliku raha kasutamist kampaaniaks, on minu arvates vaja menetluspraktikat, mis päädib seisukohaga, kuidas analoogseid juhtumeid õiguslikult käsitleda. Samuti ootan ma nimetatud loo kohta Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni hinnangut.

Uudist on kajastanud Delfi, Postimees, Eesti Päevaleht ja ERR.

Jäta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>