Kaks põhjust, miks valida Tallinnas sotsiaaldemokraadid

Kaks põhjust, miks valida Tallinnas sotsiaaldemokraadid

Võib olla Sa juba oled sotsiaaldemokraatide valija ja siis ei ole tarvis mul Sind enam milleski veenda. Aga võib-olla me oleme kohtunud hoopis mõnes loengus või seminaril. Või oled Sa juhtunud kuulama minu raadiosaadet. Luba, et jagan Sinuga mõnd’ põhjust, miks toetada nendel valimistel Tallinnas sotsiaaldemokraate. Esiteks seepärast, et Reformierakond on lubanud moodustada võimuliidu EKREga. Erakonnaga, kes arvab, et kõigile teistsuguse nahavärviga inimesele tuleks näidata ust, hoolimata nende panusest, olemusest või käitumisest. Erakonnaga, kes arvab, et 27 aastane naisterahvas, kes pole veel jõudnud emaks saada, on ühiskonnaohtlik element või erakonnaga, kes ütleb, et kõik 300 000 Eestis elavat vene emakeelega inimest on parasiteerivad tiblad.

 

Ka Keskerakond ei ole liitu EKREga välistanud. Kui Reformierakonna ja EKRE liit taotleb võimu põhimõtetest hoolimata, siis Keskerakonna ja EKRE liit püüab leida korruptiivsele linnajuhtimisele väärtusõigustust. Mõlemad – nii makjavellistlik kui ka putinistlik liit – on pealinna jaoks ohtlikud umbteed.

Teiseks seetõttu, et Eesti majandusarengu võtmeküsimus ei ole küsimus Euroopa kõige madalamatest maksudest. Põhiküsimus on hoopis meie inimvara. Ja kuigi ka mina arvan, et tööjõumakse tuleks langetada, on just sotsiaaldemokraadid seisnud kõige järjepidevamalt selle eest, et iga laps Eestis saaks hea hariduse, et meie inimesed elaksid kauem tervetena ja nende teadmised ning oskused võimaldaksid muutuva maailma väljakutsetega toime tulla. Sotsiaaldemokraadid seisavad ka avatud, sõbraliku ja euroopalikke väärtusi austava pealinna eest, kaitstes põhivabadusi ja demokraatiat. Kahjuks on paranoiline ületsentraliseerimine ja korruptsioon koos tegelikkust moonutava propagandamasinaga juba peletanud linnajuhtimise juurest eemale paljud andekad inimesed.  Ärme aga unusta, et just Tallinnast said tuule tiibadesse Skype ja Starship’i pakirobotid. Nende loojate ning mitmete teiste nutikate inimeste panus aitaks muuta Tallinna kohaks, kus rakendatakse uusi tehnoloogiad nii liikuvuse tõhustamiseks, energeetika kaasajastamiseks kui ka erinevate teenuste kättesaadavuse parandamiseks. Tallinna juhtimisse on vaja kaasata inimesi,  kes on end rahvusvahelistel areenidel tõestanud. Me saame ühiselt muuta oma kodulinna kohaks, mille üle uhkust tunda ja kus on hea elada. Olen koos mõttekaaslastega pidanud põhjalikke arutelusid Tallinna tuleviku teemadel. Palun tutvu meie ideede ja seisukohtadega siin: http://www.sotsid.ee/erakond/kov-2017-programm/oige-poore-tallinnas/

Aga, mis peamine, palun näita, et Sul ei ole ei ole ükskõik! Palun mine valima! Kuid enne, kui annad oma hääle, mõtle, kes on need inimesed, keda Sa usaldaksid järgmiseks neljaks aastaks pealinna juhtima. Sest just inimesed ja nende väärtused, mitte niivõrd kandidaadi erakondlik kuuluvus, määravad selle, milliseks kujuneb pealinna tulevik.

Jäta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>