Linnapeata linnavalitsus on võtnud kuulda mõistuse häält

Linnapeata linnavalitsus on võtnud kuulda mõistuse häält

Täna arutab linnavolikogu I lugemisel Tallinna 2015. aasta teist lisaeelarvet, millega suurenevad linna tulud ja kulud 4,1 miljoni euro võrra. Tuludest enam kui poole moodustab eelkõige Eestisisesest töörändest tingitud täiendav tulumaksu laekumine. Maksu- ja Tolliameti andmetel kasvas 2015. aasta 8 kuuga tulu saanud isikute arv Tallinnas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 7,5 tuhande inimese võrra.

Rõõmu valmistab, et linnavalitsus on kuulda võtnud sotsiaaldemokraatide mitmeid kordi esitatud ettepanekuid õpetajate ja eelkõige õpetaja abide palgatõusuks. Tagasiulatuvalt alates 1. oktoobrist tõusevad lasteaedade juhtide, õpetajate ja õpetaja abide palgamäärad 12,5%. Alates 1. detsembrist tõusevad palgaalammäärad ka teistel haridusasutuste juhtidel ja pedagoogidel. Noorsootöötaja töötasu alammäär suureneb 650 eurolt 748 eurole ning noortekeskuse juhataja töötasu alammäär 844 eurolt 971 eurole.

Küllap mäletate, kuidas juhtisime tõrvikute valgel juba linna 2015. aasta eelarve arutelul tähelepanu vajadusele taastada linnas tänavavalgustus ja süüdata kustutatud 7000 valgustit (loe täpsemalt siit). Nüüd on need vahendid teise lisaeelarvega lõpuks ette nähtud ja linnajuhtide kinnitusel ei tohiks ükski tänavalatern enam välja lülitatud olla. Elame, näeme.

Üha piinlikumaks muutuvad aga täiendavad rahapaigutused Ühistupanga Asutamise sihtasutusele. Lisaeelarvega saab sihtasutus juurde veel 200 000 eurot ning kokku on linn pangaprojektile pooleteise aasta jooksul kulutanud juba enam kui 5,5 miljonit eurot. Mida aga ikka veel pole, on paljulubatud munitsipaalpank. Sarnane on lugu ka Kultuurikatlaga, kus linn ei ole plaanitud tegevuste käivitamisega hakkama saanud ja Kultuurikatla ruumid antakse avaliku enampakkumiseta otsustuskorras viieks aastaks rendile vastloodud ettevõttele Creative Fuel OÜ.

Muret teeb ka Tallinna Spordikooli ümber toimuv. Mäletatavasti juhtisin juba kooli loomisel volikogus tähelepanu sellele, et linnal on idee korralikult läbi mõtlemata. Tänaseks on tõsiasi, et kool ei ole plaanitud kujul käivitunud ja selle eelarvevahendid on jäänud kasutamata.

Kõigele vaatamata näitavad teisest lisaeelarvest nii õpetajate palgatõusuks kui ka tänavavalgustuse taastamiseks raha leidmine, et poliitilise juhita ja ideenappuses linnavalitsus on valmis ka opositsioonierakondade ideid ellu viima. Jään huviga ootama peagi volikogu ette jõudvat esimest Taavi Aasa eestvedamisel koostatud pea’ 600 miljoni euro suurust linnaeelarve projekti. Loodetavasti on ka seal kuulda pisut enam mõistuse häält kui Edgar Savisaare koostatud enam kui 10 miljoni euro suuruste iga-aastaste propagandakuludega eelarvetes.

Jäta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>