Päevapoliitikast linnas ja riigis

Päevapoliitikast linnas ja riigis

Eilne poliitikapäev oli sündmusterohke – eelkõige on mul hea meel, et Riigikogu otsustas anda noortele õiguse osaleda kohalike omavalitsuste valimistel. Hääletustulemust arvestades usun, et ühiskond oli selleks sammuks enamgi valmis, kui nii mõnedki praeguse Riigikogu saadikud. Hommikuste ajalehtede sirvimise järel Terevisioonis pidin mitmeid kordi selgitama Lauri Laatsi ja Vadim Belobrovtsevi Keskerakonda siirdumist. Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juhina linnavolikogus mul selle pärast siiralt kahju. Olen endalt küsinud, kas ja mida oleksin saanud teisiti teha ning soovin kindlasti aru pidada nii fraktsioonikaaslaste kui ka Tallinna piirkonna juhtidega.D18F4B170D8C3408C936542C28A70D57AF3BB4F2B4FD0D401FC543E06A84C61B

Inimlikult ma mõistan Laatsi ja Belobrovtsevi valikuid – küllap näeme neid peagi Tallinna linnasüsteemis ametikohtadel, mida Keskerakond ei oleks opositsioonierakondade liikmetele kunagi pakkunud. Raskem on mul aga mõista süüdistusi, mida Lauri ja Vadim oma endise koduerakonna kohta pildusid. Minu arvates on Sotsiaaldemokraatlik Erakond viimase viie aasta jooksul teinud läbi olulise arengu ja muutunud tugevamaks – oleme kujunenud Eesti poliitilisel areenil võtmemängijaks, kes tahab ja suudab kanda valitsusvastutust ning viia oma mõtteid ellu.

Kas mulle meeldib kõik, mis tänases koalitsioonilepingus ja selle juurde kuuluvas paljumüstifitseeritud Excelis kirjas on? Sugugi mitte. Vaieldamatult on see leping rakse kompromiss kõigi valitsuserakondade jaoks, kuid nagu Kaja Kallaski märkis, on koalitsioonileping vast kõige enam siiski sotsiaaldemokraatide nägu. Käimasolevad päevapoliitilised vaidlused on aga minu hinnangul tingitud sellest, et ei kütuseaktsiisi ega majutusasutuste käibemaksu tõus aita kuidagi kaasa koalitsioonilepingu preambulis sõnastatud eesmärkide saavutamisele, olgu nendeks siis lastega perede ja madalapalgaliste inimeste toimetuleku parandamine, majanduskasvu edendamine või ääremaastumise leevendamine. Kui taktikalised tegevused hakkavad takistama strateegiliste eesmärkide saavutamist, tuleb esimesi korrigeerida.

Olen Laatsi ja Belobrovtseviga nõus, et Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal on ka Keskerakonnaga maailmavaateline ühisosa, kuid meie veendumust, et linnajuhtimine peab olema ja ka näima aus, arukas, avatud ning läbipaistev, ei ole Keskerakonnas seni valdavalt omaks võetud. Rain Rosimannuse eilne intervjuu Postimehele, kus Reformierakonna liider nimetas teiste erakondade ideid napakateks, ajakirjanike mõttearendusi jaburaks jauramiseks ning Eestit rõvedalt šovinistlikuks maaks, annab aga taas kord aimu, et sugugi väiksem ei ole väärtuslõhe, mis laiub meie ja tänase peaministrierakonna vahel. Väljakutsed meie ees on keerukad ning neid on mitmeid, kuid üheskoos leiame neile kindlasti vastused.

Oleme olnud kõige aktiivsem ja kajastatum saadikurühm linnavolikogus ning see on tubli meeskonnatöö tulemus. Tean, et seisame fraktsiooni, piirkonnaorganisatsiooni ja erakonnana üheskoos jätkuvalt selle eest, et Tallinna linnajuhtimine muutuks ausaks, arukaks ja läbipaistvaks. Küsimus ei ole selles, kas Keskerakonna ainuvalitsemine Tallinnas lõpeb, vaid millal see lõpeb.

Jäta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>