Pimeduse, propaganda ja tsentraliseerimise eelarve

Pimeduse, propaganda ja tsentraliseerimise eelarve

Pidasin täna linnavolikogus kõne, kus selgitasin, miks ma Tallinna 2015. aasta eelarve eelnõu ei toeta, aga alustan siiski nö headest uudistest.

Mõistagi on selles eelarves, nagu varasemateski, häid asju. Rõõmu valmistab, et linnavalitsus on võtnud kuulda meie korduvaid ettepanekuid pöörata senisest enam tähelepanu lasteaiakohtade loomisele. 600 uut lasteaiakohta on samm õiges suunas, aga ei suuda siiski pakkuda lasteaiakohta kaugeltki kõigile soovijatele. Samuti väärib tunnustamist linnavalitsuse plaan taastada Tallinnas tänavavalgustus, kuid paraku plaanitakse seda teha alles kevadel, kui kõige pimedam aeg on juba möödas. Kui linnavalitsus soovib tõepoolest inimesi valgustada, siis võiks selle asemel, et kulutada 400 000 eurot PBKlt telesaadete tellimiseks, kasutada raha seitsme tuhande kustutatud tänavavalgusti koheseks süütamiseks.

DSC_0006-1

Nüüd aga tõsisematest asjadest, mis mind Tallinnast hooliva inimesena tõsiselt murelikuks teevad.

Eelarve eelnõust ilmneb, et keskerakondlik linnavalitsus ei ole ilmutanud vähimatki soovi piirata linna 10 miljoni euroni ulatuvaid propagandakulusid või lõpetada linnavõimu valimatu tsentraliseerimine. Kui käesoleva aasta eelarve kolmandal lugemisel tõsteti ootamatult linnajuhtide palku, siis uuel aastal luuakse linnapea ja abilinnapeade bürood. Selleks on planeeritud 1,3 miljonit eurot ning eelarve kohaselt kuulub büroosse 33 palgalist töötajat. Sisuliselt tähendab see Keskerakonna kontori kolimist linnavalitsusse. Samal ajal likvideeritakse Tallinna Noorsootöö Keskus ja kaotatakse linnaosavalitsustest 66 töökohta, sealhulgas koondatakse noorsoo- ja sotsiaaltöötajaid.

Viimastel kohalikel valimistel andsid Tallinna elanikud praegustele opositsioonierakondadele ligi 90 tuhat häält. On lubamatu, et kõigi nende inimeste soovid jäetakse linnajuhtimisel küüniliselt arvestamata. Teeme ettepaneku eraldada poliitbüroo loomiseks kuluvad 1,3 miljonit kaasava eelarve pilootprojekti tarvis. Nõnda saaksid Tallinna inimesed oma elukeskkonna kujundamisel vahetult osaleda ja otsustada, kuidas linna raha kasutada. Samuti soovime eelarvemenetluse tulemusena vahendite eraldamist tänavavalgustuse koheseks taastamiseks ning teeme ettepaneku pakkuda tasuta toitlustamist kõigis Tallinna lasteaedades.

Kokkuvõttes on täna meie ees olev eelarve pimeduse, propaganda ja tsentraliseerimise eelarve. Tundub, et linnavalitsusel on suures Riigikogu valimisteks valmistumise tuhinas hakanud linlaste olmeküsimustega tegelemine üle jõu käima. Oleme tänasel eelarve menetlemisel volikogus valmis piisava põhjalikkusega juhtima linnavalitsuse tähelepanu tallinlaste tegelikele muredele ja soovidele ning kutsume ka teisi opositsioonierakondi endaga ühinema.

Siin on ka mõned pildid tänaselt meeleavalduselt.

Jäta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>