Politsei saatis minu avalduse Riigiprokuratuurile

Politsei saatis minu avalduse Riigiprokuratuurile

Umbusaldasin täna linnavolikogus Edgar Savisaart seoses Riigikontrolli aruandega, millest selgub, et Tallinna linn on kulutanud 2013. aastal ca 337 000 eurot teavitustele, mis sisaldasid poliitiku või erakonna valimisreklaami.

Väljavõte Riigikontrolli aruandest: „Teavitused on tehtud teadlikult viisil, mis võimaldab neist välja lugeda tugevaid poliitilisi sõnumeid. Auditi käigus kogutud tõendid näitavad, et nende teavituste korraldamise põhjus ei ole välja kasvanud vajadusest tegutseda avalikes huvides ja teavitused on motiveeritud erahuvidega. Nende teavituste korraldamine ja rahastamine linnaeelarvest on vastuolus KOKSiga.”

Võime polemiseerida, kui palju oli igas üksikus teavitustegevuses teavitust ning kui palju poliitreklaami, kuid Tallinna teavitustegevusi kogumina vaadates joonistub välja selge muster – tegemist on tahtliku, süstemaatilise ja teadliku tegevusega, kus kasutatakse avalikke vahendeid Keskerakonna ja selle poliitikute reklaamimiseks. Kui hoiupõrsast näpatakse üks münt, siis võib see jääda märkamatuks. Kui aga hoiupõrsast võetakse iga päev üks münt pikema aja jooksul, siis on ilmselge, et keegi käib vargil.

cartoon corruption or democracyKorruptsioonivastase seaduse järgi on Keskerakonna juhtide avaliku raha eest reklaamimisel korruptsioonivastase seaduse § 5 lõikes 2 esitatud avaliku vahendi korruptiivsele kasutamisele vastavad tunnused, mistõttu esitasin avalduse politseile. Keskkriminaalpolitsei otsus edastada minu avaldus omakorda Riigiprokuratuurile näitab, et Tallinna linnajuhtide rikkumised on tõsisemad, kui ma esialgu arvasin, ning tegemist võib olla kuriteoga. Ebaseaduslik poliitreklaam ja Keskerakonna kampaaniatega seotud mittetulundusühingute ning keskerakondlaste juhitavate teiste kohalike omavalitsuste toetamine on kõik osa süsteemist, mille kaudu tallinlaste maksuraha linna eelarvest välja voolab. Linnajuhtide jutt sellest, et nende käitumise hukkamõistmise asemel tuleks hoopis likvideerida seaduseaugud, kõlab siinkohal nagu korterivarga jutt sellest, et ta varastas mitte pahatahtlike kavatsuste tõttu, vaid seepärast, et uks ei olnud lukus.

Olen öelnud, et minu jaoks on linnajuhtimisel tähtsad neli põhiväärtust, need on arukus, ausus, avatus ja austus. Keskerakonna „teavitustegevus“ ei ole arukas, sest ei aita linna arengule kuidagi kaasa, ei ole aus, sest seab teised kandidaadid nii Keskerakonnas kui ka teistes erakondades ebavõrdsesse konkurentsipositsiooni, ei ole avatud linnajuhtimisele omane, sest ebaseaduslikku tegevust tuleb varjata ning ei austa tallinlasi, kes on oma maksuraha linnajuhtidele usaldanud, kuid soovivad selle eest saada paremaid avalikke teenuseid, mitte aga veel rohkem Keskerakonna valimisreklaami.

Paistab siiski, et Edgar Savisaar on otsustanud võimu säilitamise nimel kõik mängu panna ega hooli enam sellest, kas tema linnapea kohalt lahkumise järel tuleb Tallinna linnajuhtidel käia kohtuteed saja tuhande või kümne miljoni euro pärast. Selline kilbiga või kilbil suhtumine läheb tallinlastele väga kalliks maksma, mistõttu olen veendunud, et Tallinn vajab ja väärib uut linnapead. Ja mida varem, seda parem.

Jäta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>