Pöördusin Tallinna raha väärkasutuse tõttu politseisse

Pöördusin Tallinna raha väärkasutuse tõttu politseisse

Eile avaldas Delfi loo sellest, et Tallinna Kesklinna valitsus maksis kinni linnaosavanem Alar Nääme Valgas toimunud valimisürituste arved.  Esitasin politseile selle kohta süüteoteate.

Nääme juhtum näitab, et Keskerakonna juhtide puhul tavaks saanud linna ja erakonna rahakottide segiajamine ning linna raha eest isikliku valimiskampaania kulude kinnimaksmine paistab olevat süstemaatiline tegevus ja organisatsioonikultuuri tavapärane osa ka madalamatel juhtimistasanditel. Siin peavad sekkuma ning seisukoha kujundama õiguskaitseorganid. Niisiis palun politseil kujundada seisukoht, kas tegemist on Korruptsioonivastase seaduse ja/või Karistusseadustiku rikkumisega või mitte.

'Well, at least they can't make things any worse.' - 'YES, WE CAN!'

Korruptsioonivastase seaduse § 5 lg 2 kohaselt on avaliku vahendi korruptiivne kasutamine ametiisiku poolt ametikohustust rikkudes avaliku ülesande täitmiseks mõeldud materiaalse või muu ressursi kasutamine ametiisiku enda või kolmanda isiku huvides, kui see toob kaasa avaliku huvi seisukohast ebavõrdse või põhjendamatu eelise ametiisikule või kolmandale isikule. Karistusseadustiku § 201 lg 2 punkt 3 puudutab ametiisiku poolt tema valduses oleva võõra vara ebaseaduslikku enda või kolmanda isiku kasuks pööramist.

Selleks, et tulevikus hoida ära avaliku raha kasutamist kampaaniategevusteks, on vaja menetluspraktikat, mis päädib hinnanguga, kuidas selliseid juhtumeid õiguspraktikas käsitleda. On täiesti selge, et keskerakondlaste karistamatuse tunne Tallinnas üha süveneb ja kuritarvituste pidurdamiseks tuleb igale sellisele juhtumile jõuliselt reageerida.

Pöördusin sama episoodi tõttu ka Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni poole, paludes hinnata, kas tegemist võib olla Erakonnaseaduse rikkumise ja keelatud annetusega.

Jäta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>