Saab küll suhtumine ehk miks valida sotsiaaldemokraadid

Saab küll suhtumine ehk miks valida sotsiaaldemokraadid

Esitlesin programmitoimkonna juhina laupäeval erakonna üldkogul sotsiaaldemokraatide programmi “Inimeste Eesti”. Tänan kõiki valdkonnaeksperte, organisatsioone ja erakonna liikmeid, kes on programmi koostamisel kaasa mõelnud ja kaasa rääkinud! Tänu teile on meie programm saanud sisukam ja parem ning päris kindlasti valitsuserakonna vääriline.

10931044_913910345299850_2315827441181416668_o

Selle programmi lähtekohaks on arusaamine, et tänasest olukorrast edasiminekuks on vaja uutmoodi poliitikat. Poliitikat, mille keskmes ja mõõdupuuks on inimene. Poliitikat, mis seisab inimeste eest ja loob Inimeste Eesti.

Aga mida siis uutmoodi poliitika ikkagi tähendab?

Haridus ja sotsiaalpoliitikas tähendab see veendumust, et kõik inimesed on väärtuslikud, andekad ja võimekad. See anne tuleb vaid üles leida ning luua tingimused selle avaldumiseks. Ka kõige elujõulisem seeme ei hakka idanema, kui ta heita asfaldile. Seetõttu on riigi ülesandeks luua inimestele võrdsed võimalused ja tingimused võimetekohaseks eneseteostuseks. Inimesest hooliva erakonnana mõistavad sotsiaaldemokraadid, et kehv haridus- ja sotsiaalpoliitika ei ole mitte tänane sääst, vaid tulevaste põlvede arvelt võetud halb laen.

Majandus- ja ettevõtluspoliitikas tähendab uutmoodi poliitika arusaamist, et kaasajal ei ole ükski riik end vaesuse ega keskpärasuse lõksust valitsuse sekkumiseta välja murdnud. Niisiis peab ka Eesti riik käised üles käärima ja võtma ettevõtjate tegevuse hõlbustamisel ning majandusprotsesside suunamisel aktiivse eestvedaja ja koordineerija rolli. Meie majanduspoliitika taotluseks ei ole, et inimesed maksaksid väikese palga pealt võimalikult vähe makse, me soovime, et inimesed teeniksid rohkem ning saaksid oma maksuraha eest kõikjal Eestis paremaid avalikke teenuseid. Me soovime, et Eestis maksustataks vähem töö tegemist ning jõukaks ja targemaks saamist, ning rohkem pillavat ja tervistkahjustavat elustiili.

Inimeste turvalisuse tagamisel tähendab uutmoodi poliitika arusaamist, et välise ohu märkamise ja sellele adekvaatse reageerimise kõrval tuleb meil võimaldada politseinikele, päästjatele ja Kaitseliidule ülesannete täitmiseks vajalik varustatus ning rahastus. Turvalisust ei saavuta vaid tankide ja lennukite abil. Meie turvatunne algab pereringist, kus ei ole kohta vägivallale ja kodutänavalt, kus meid kaitseb politsei ning abistavad hättasattumise korral päästjad. Inimeste Eesti on turvaline paik, kus ei tõmmata piire ega ehitata müüre kogukondade vahele, see on paik, kus keegi ei tunne end eemaletõugatuna, ega soovi käia rusikas taskus. See on koht, kus inimesed soovivad oma riigi kaitsta ja ühiskonnaelus osaleda. Just see teeb meid riigi ja rahvana tugevaks.

10678611_914411018583116_8817139127257224635_n

Lisaks kõigele eelnevale tähendab uutmoodi poliitika aga uutmoodi suhtumist. Meie mõtteviisiks on olnud ja on ka edaspidi „Saab küll!“. Tegime üheksa kuuga valitsuses olles ära paljud asjad, mille kohta varasemad riigijuhid on öelnud, et see ei ole võimalik.

  • „Saab küll“ mõtteviis tähendab julgust otsustada ja võtta kaalutletud riske.
  • Aga see tähendab ka julgust tunnistada oma eksimusi ning kanda vastutust.
  • „Saab küll“ mõtteviis tähendab tegutsemist enne, kui on hilja, mis vastandub suhtumisele ära puutu enne, kui pole veel päris katki.
  • „Saab küll“ mõtteviis ei karda arutelu ja diskussiooni ühiskonnas.
  • „Saab küll“ mõtteviisiga erakond tegutseb kirglikult oma seisukohtade selgitamisel, veendumuses, et muutus on vajalik ning heas usus, et see on võimalik.

Sotsiaaldemokraadid lähevad Riigikogu valimistel küsima mandaati selleks, et Eesti oleks turvaline, tugeva majandusega ja inimesest hooliv riik. Kui soovid täpsemalt lugeda, saad programmiga tutvuda siin: SDE-valimisprogramm-2015

Jäta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>