Savisaarele panustajad panustavad valele kaardile

Savisaarele panustajad panustavad valele kaardile

Eile õhtul otsustas Abdul Turay lahkuda Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast ja fraktsioonist Tallinna volikogus. Mulle ei tulnud üllatusena, et Keskerakond teeb meie piirkonna inimestele aktiivselt ülesostupakkumisi. Küll aga tuli üllatusena see, et Abdul otsustas pakkumise vastu võtta.

Meie eilne kohtumine Abduliga lõppes tema kinnitusega, et jätkame ühes erakonnas samade väärtuste eest seismist. Vaid mõned tunnid hiljem sain Äriregistri kaudu Abduli erakonnast väljaastumise avalduse ja täna Delfi vahendusel teada, et ta asub tööle keskerakondlaste Toomas Sepa, Allan Alaküla ja Max Kauri juhitavas Tallinna Arengu- ja Koolituskeskuses.

Aktsepteerin ja mõistan inimese soovi kandideerida paremat sissetulekut pakkuvale ametikohale, kuid ma ei saa kuidagi kiita heaks seda, kui valijatelt mandaadi saanud poliitik otsustab pelgalt isikliku kasu saamise eesmärgil hüljata põhimõtted ja väärtused, mille eest ta on lubanud seista. Mul on siiralt kahju, et Keskerakonna väljapressimistaktika, kus linnaeelarvest rahastatavale ametikohale kandideerijalt nõutakse ilmavaatest ja poliitilisest enesemääratlusest taganemist, on leidnud Vadim Belobrovtsevi, Lauri Laatsi ja Jüri Pihli järel järjekordse ohvri. Ühtlasi on see taas kord toonud ehedaimal kujul nähtavale Keskerakonna moraalse pale ja blatnoimentaliteedist kantud käitumismallid ning ütleb paraku nii mõndagi ka minu endiste erakonnakaaslaste kohta.

dream-interpretation-deck-of-cards_456x0

Veelgi raskem kui üleöö toimunud ilmavaatelist meelemuutust on mul aga mõista etteheiteid, mida Abdul sotsiaaldemokraatidele tegi – olgu nendeks siis valmisolek abistada hättasattunud sõjapõgenikke või käsitleda mehi ja naisi võrdõiguslikena. Need on sotsiaaldemokraatide jaoks iseenesestmõistetavatest inimlikest väärtustest kantud põhimõtted, mille salgamine meie ridades ka Euroopa Parlamenti kandideerinud poliitikult paistab tõeliselt kummastav.

Ma tean, et surve, mida Edgar Savisaare toetajad sotsiaaldemokraatidele avaldavad, on tugev. Usutavasti kestab see veel mõnda aega, sest Savisaarel on parteiline võim käest libisenud nii Toompeal, pealinnas kui ka erakonna piirkonnaorganisatsioonides ja halastamatus siseheitluses Keskerakonna juhi koha pärast arvel iga hääl. Olen siiralt uhke kõigi erakonnakaaslaste üle, kes ei ole väljapressimistele ja ahvatlustele järele andnud, vaid on jäänud endale kindlaks ning otsustanud seista sirgeselgselt põhimõtete ja väärtuste eest, mida sotsiaaldemokraadid kannavad. Niisamuti tänan kõiki, kes on töötanud selle nimel, et Tallinna juhtimine muutuks ausaks, arukaks ja läbipaistvaks!

Oleme tänaseks suutnud pealinna elu paremaks korraldamiseks ettepanekuid tehes ja linna raha pahatahtlikule väärkasutamisele tähelepanu juhtides soovi muutuste järele viia lisaks laiemale avalikkusele ka paljude Tallinna volikogu keskfraktsiooni saadikuteni. Kuigi ausa ja täpse linnaasjadest rääkimise hinnaks on olnud mõne inimese lahkumine sotsiaaldemokraatide ridadest, on see aidanud meil seista ideede ja tõekspidamiste eest, millesse usume, ning muutnud meid sisemiselt tugevamaks. Need aga, kes teevad täna panuse Edgar Savisaarele, panustavad valele kaardile.

Jäta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>