Mis mind Mustamäe ja Nõmmega seob?

Olen Mustamäe ja Nõmme piiril üles kasvanud, käinud sporditreeningutel Nõmmel ja lõpetanud Tallinna 32. Keskkooli Mustamäel. Vanaka kelgunõlv ja Trummi suusarajad, aga ka multifilmid Kinos Kaja ja esimesed telekamängud Kadaka turult kuuluvad kõik minu lahedate lapsepõlvemälestuste hulka. Ma tahan, et minu kodukandil läheks hästi, aga paraku on nii Mustmäe kui ka Nõmme areng jäänud toppama.

Olen linnavolikogus olnud tihti Keskerakonna tegevuse suhtes kriitiline. Miks?

Mida väiksemaks jääb tallinlaste toetus Keskerakonnale, seda arutumalt raisatakse linlaste raha. Näiteks ulatuvad linnavalitsuse propagandakulud enam kui 10 miljoni euroni aastas ja tegevusloata ühistupangas on tulemusteta laristatud 12 miljonit eurot. Samal ajal napib Nõmmel põhikooli- ja lasteaiakohti, Mustamäel pole inimestel tihti kuhugi autot parkida, linnatänavad on nii Mustamäel kui ka Nõmmel pimedad ja kvartalisisesed teed korrastamata. On uskumatult küüniline, et Tallinna linnavalitsusel jätkub raha munitsipaaltelevisiooni, -panga, -politsei, ja -poe pidamiseks, aga enam kui 40 kehvas olukorras lasteaeda on pidanud pikki aastaid tulutult remonti ootama. Kuidagi ei tekita linnavalitsuse vastu usaldust ka tõsiasi, et kaks pealinna kõrgeimat ametikandjat – linnapea ja volikogu esimees – on saanud kriminaalsüüdistuse altkäemaksu võtmises ning endist abilinnapead kahtlustatakse korruptsioonikuritegudes.

Mida pean sotsiaaldemokraatide suuremateks saavutusteks linnavolikogus?

Oleme olnud linnavolikogus aktiivseim opositsioonierakond ja tõime paljud olulised teemad avalikkuse ette, sest avalikkuse surve vastu ei leidunud ka Keskerakonnal rohtu. Sotsiaaldemokraatide initsiatiivil hakkab Tallinna lasteaedades kehtima söögiraha vabastus ning käesoleva aasta sügisest saavad kõik lasteaialapsed tasuta kõhu täis. Pöörasime korduvalt tähelepanu vajadusele tõsta õpetajate ja eelkõige õpetaja abide palku ning noorte sporditegevuse toetust – see kõik on teoks saanud. Samuti olid just sotsiaaldemokraadid need, kes nõudsid 2014. aasta lõpus, et kärpehoos kustutatud tänavalaternad pandaks taas põlema. Alates 2016. aastast ei ole Tallinnas ükski latern kustutatud ja toimub tänavavalgustuse järk-järguline renoveerimine. Samuti on samm õiges suunas meie poolt korduvalt esitatud ettepanek suurendada linnaeelarves heakorravahendeid, et korrastada haljasalad ning muuta linnaruum inimsõbralikumaks.

Kuidas tuleks Tallinna linna pärast valimisi juhtida?

Hea juhtimise tähtsust on võimatu ülehinnata, sest sellest sõltub, millises linnas elavad meie lapsed ja lapselapsed. Olulisem, kui küsimus kanalisatsioonitorudest või tänavaaukudest on küsimus väärtustest. Reformierakond on lubanud moodustada Tallinnas koalitsiooni EKREga ja ka Keskerakond ei ole liitu EKREga välistanud. Kui Reformierakonna ja EKRE liit taotleb võimu põhimõtetest hoolimata, siis Keskerakonna ja EKRE liit püüab leida korruptiivsele linnajuhtimisele väärtusõigustust. Mõlemad – nii makjavellistlik kui ka putinistlik liit – on pealinna jaoks ohtlikud umbteed.

Sotsiaaldemokraadid seisavad avatud, sõbraliku ja euroopalikke väärtusi austava Eesti eest, kaitstes põhivabadusi ja demokraatiat. Paranoiline ületsentraliseerimine ja korruptsioon koos tegelikkust moonutava propagandamasinaga on juba peletanud linnajuhtimise juurest eemale paljud andekad inimesed. Ärme aga unusta, et just Tallinnast said tuule tiibadesse Skype ja Starship’i pakirobotid. Nende loojate ning mitmete teiste nutikate inimeste panus aitaks muuta Tallinna kohaks, kus rakendatakse uusi tehnoloogiad nii liikuvuse tõhustamiseks, energeetika kaasajastamiseks kui ka erinevate teenuste kättesaadavuse parandamiseks. Tallinna juhtimisse on vaja kaasata inimesi, kes on end rahvusvahelistel areenidel tõestanud. Me saame ühiselt muuta oma kodulinna kohaks, mille üle uhkust tunda ja kus on hea elada. Olen koos mõttekaaslastega pidanud põhjalikke arutelusid Tallinna tuleviku teemadel. Palun tutvu meie ideede ja seisukohtadega siin: http://www.sotsid.ee/erakond/kov-2017-programm/oige-poore-tallinnas/ .