Talsingi – 1 miljon tallinlast aastaks 2040

Talsingi – 1 miljon tallinlast aastaks 2040

Stockholmis elab üle 900 000 inimese, Helsingis üle 600 000, Tallinnas ca 425 000 inimest. Kui mõtleme ambitsioonikalt, et aastaks 2040 võiks meil olla näiteks üks miljon tallinlast, siis ainus reaalne stsenaarium selle saavutamiseks on Talsingi stsenaarium.

tallinna-kesklinn-69612061

Tallinn tõmbekeskusena peaks olema märkimisväärselt suurem kui ta täna on. Seda võib-olla isegi mitte niivõrd geograafiliselt mõõtmelt, vaid rahvastiku arvu poolest. Kui me mõtleme ambitsioonikalt, et aastaks 2040 võiks meil olla näiteks üks miljon tallinlast, siis ainus reaalne stsenaarium selle saavutamiseks oleks Talsingi stsenaarium. Muul moel oleks see üsna keeruline kui mitte ilmvõimatu. Seni on Tallinn kasvanud ülejäänud Eesti arvelt. Talsingi stsenaariumi korral muutuks Tallinn rahvusvahelisemaks ja kasvaks pigem seeläbi, et Tallinnasse tuleb väljaspoolt Eestit rohkem inimesi.

Vaata minu ettekannet Tornifoorumil Ärilehest!

Jäta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>