Vaid volikogu ja avalikkuse tähelepanu hoiab ära sahkerdamised Linnahalli ümber

Vaid volikogu ja avalikkuse tähelepanu hoiab ära sahkerdamised Linnahalli ümber

Oleme fraktsioonikaaslastega tundnud pikka aega muret linnahalli käekäigu pärast.

Möödunud nädala teisipäeval tunnistas Tallinna Linnahalli AS kõrge hinna ja võimaliku vastuolu tõttu hankeseadusega kehtetuks linnahalli projekteerimishanke. Eilsel erakorralisel istungil otsustas Tallinna linnavalitsus vabastada iseendaga sõlmitud töölepingu tõttu Meelis Pai Tallinna Linnahalli AS-i nõukogu esimehe kohalt. Täna kohtusime Arhitektide Liidu ja Tallinna Linnahalli ASi esindajatega, et tekkinud olukorrast aimu saada.

Linnahall on kõrge sümbolväärtusega ja linnaruumi ning turismi arengu seisukohast väga oluline objekt, mis tähistab uut verstaposti linna ja riigi koostöös. Seetõttu peab kõik linnahalliga seonduv olema puhas ja läbipaistev, et asjaga saaks edasi liikuda. Kuigi oleme linnahalli teemat hoidnud volikogu ja avalikkuse teravdatud tähelepanu all, osundavad Arhitektide Liidu väljatoodud puudused hankemenetluses ning Meelis Pai ümber toimunu, et peame Linnahalli arengutel jätkuvalt silma peal hoidma. Vaid volikogu ja avalikkuse tähelepanu hoiab ära linnahalliga seotud sahkerdamised.linnahall-merepaevad-2015-purjekad-72638991

Kui vastab tõele Taavi Aasa väide, et Meelis Pai suunas Linnahalli AS nõukogu esimehena iseendaga lepingu sõlmimist, võib olla tegemist toimingupiirangu rikkumisega korruptsioonivastase seaduse mõttes. Ametiisikul on keelatud toimingu või otsuse tegemine iseenda suhtes, samuti peab avalikku ülesannet täitev asutus oma töö korraldamisel tagama, et ametiisik ei oleks kohustatud sellist otsust tegema. Seetõttu peaks Taavi Aas kahtluste kummutamiseks pöörduma viivitamatult politsei poole. Samuti vajavad värskenduskuuri Linnahalli AS juhtorganid, sest tänases tööõhkkonnas ei ole samal isikkoosseisul mõtet jätkata.

Järgmise sammuna on oluline korraldada Linnahalli projekteerimiseks avatud riigihange, milles kõik arhitektid saaksid soovi korral osaleda. Loodan, et uus hankemenetlus viiakse läbi Arhitektide Liidu nõuandeid kuulates ning kooskõlas kehtivate regulatsioonidega.

Linnahalli renoveerimiseks investeerib riik 40 miljonit eurot, teist sama palju investeerib Tallinna linn. Konverentsikeskuse rajamise tulemusena lisandub Ernst & Youngi hinnangul aastas 18 000 välisturisti, 14 miljonit eurot turismi- ja enam kui 5 miljonit eurot maksutulu. Samuti luuakse enam kui 1000 uut töökohta. Aga vast isegi olulisem, kui hoonete korrastamine, on nende täitmine sisuga, sealhulgas operaatori valik, et saavutada soovitud majanduslik mõju. Riigi ja linna koostöö linnahalli projektis ei tohi lõppeda betoonitöödega.

Jäta oma kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>